Body na zádech

17.05.2014 09:14

76 Systémový. Cukrovka, napětí

Ošetřující stojí za pacientem a palci současně tlačí ha obou stranách základny krku. Tlačte dovnitř a dolů asi v 45 úhlu směrem k sedmému krčnímu obratli, bod 77. Tento bod bolí prakticky u každého, protože každý trpí napětím. Uvolňuje blokádu krku, mozek, duševní únavu. Také působí na vystřízlivění po alkoholu. Pro tento bod jsou také indikovány body 35 a také pomáhá při nespavosti a cukrovce.

 

77 Sedmý krční obratel, kosti, srdce, páteř

Sedmý (poslední) krční obratel. Je to kontakt k hypofýze a štítné žláze a ke každé kosti v těle. Při naštípnutí nebo zlomení kosti je velmi bolestivý. Bod 77 působí uvolnění. Léčí také míchu a míšní nervy.


78 Křeče a bolesti v rukou, nohou a kyčlích

Na horním okraji lopatek, přibližně tam, kde se druhé žebro dotýká lopatky. Pomáhá při bolestech nohou a kyčlí, při křečích v rukou a nohách.


79 Mozková mrtvice, zranění, únava, šok

Body 79 se snad zdají těžko k nalezení. Pacient si sedne a ošetřovatel stojí za ním. Palci sleduje horní okraj lopatky směrem ven až ke konci. Narazíte na tupý (ne ostrý) konec, a to je ono. Palci tlačte na oba body dovnitř směrem k páteři. Tyto body ošetřujte ve všech případech mozkové mrtvice, vnitřního krvácení, pohmožděninách kdekoliv na těle, zranění hlavy bez ohledu na to jak jsou stará, fyzické únavě, všech druzích otřesů, hlavně po elektrickém šoku a jeho následcích na srdce. Oba body ošetřujeme zároveň.

 

80 Srdce, plíce, chřipka (také krční syndrom a brnění rukou)

Dvojí kontakt ve středu obou lopatek. Lečí plíce, srdce a nikdy bolesti v ramenech.


81 Bursitida - zánět míšku

Na zadní straně ramenního kloubu. Je prakticky nemožné jej dosáhnout sám na sobě. Je to nejdůležitější bod pro ošetření bolesti bursitidy a jiných bolestí v ramenech a pažích. Je-li třeba, ošetřujte také levý 40 nebo 112.

                

82 Na hrotech volných žeber na obou stranách

Při bolestech ošetřujte 82 a 85.


83 Levý - břicho, tračník, žaludek, kyčle


83 Pravý - slepé střevo, žlučník

Na spodním (dvanáctém) žebru, asi 7,5 mm stranou od páteře na obou stranách. Nelze dost zdůraznit význam těchto bodů. Uvolňuji adrenalin, který je velmi důležitý pro život každé buňky v těle. Pomáhá při srdečních potížích, dýchání, bolestech v každé části těla. zejména při bolestech v kyčlích a nohou.

 

84 Srdce, dýchání, bolesti

Na příčném výčnělku prvního bederního obratle. Pravý bod uvolňuje kongesci a bolesti v žlučníku a apendixu. Levý uvolňuje napětí v kyčlích, břiše, tračníku a žaludku.


85 Napětí v břiše, bolesti v kyčlích a nohou

Na hrotu pátého bederního obratle. Ošetřovat při napětí v břiše, bolestech v kyčlích a nohou. Ošetřujte také bod 82.
 

86 Břišní lymfa

Na kyčelních kostech po obou stranách okraje křížové kosti. Tyto kontakty jdou až k úponu Achillovy šlachy, která ovlivňuje veškerou břišní lymfu. Lymfa je čistý beztvarý roztok, který omývá každou buňku v těle. Nemá vlastní motorickou sílu jako srdce. Její pohyb je řízen tělesnou činností. Hlavním aktivátorem lymfní mízy je Achillova šlacha, která probíhá od paty až ke svalům, které tvoří lýtko a odtud ke kříži. Je jenom jeden ještě účinnější bod pro léčení břišní lymfy a to bod 95.


87 Kříž. Sympatická nervová soustava páteře

Osm otvorů na křížové kosti pro nervy patři k sympatické nervové soustavě, ovlivňující tělo od konečníku k mozku. Ošetřujte každý citlivý otvor. Poznámka: kontrolujte pohlavní orgány, když křížové nervy jsou bolestivé.


88 Kostrč. Energie, žaludek

Na hrotu kostrče. Kostrč uvolňuje energii v pánvi, pohlavních orgánech, žaludku, mozku. Tlačte hrot kostrče směrem k hlavě, vydržte. Ošetřujte také při žaludečních potížích.


89 Bolesti v řiti

Vnitřní okraj spodní pánve tvoří kruh kolem konečníku a řiti. Zatlačte prst okolo a dovnitř kostního kruhu při bolestech, najdete bod, který reaguje. Tento kostní kruh je asi 5 cm od řitního otvoru. Další body pro bolesti v konečníku jsou 88 a 87.


90 Tračník, bolesti v nohou

Pacient si lehne na břicho. Bod se nachází pod zaoblením zadnice na vrcholném bodě stehenní kosti. Špičkami palců tlačte, až ucítíte zadní plochu stehenní kosti. Při potížích v tračníku a bolestech nohou hledejte citlivý bod na tomto místě.