Kulovité UFO zmizelo v moři

04.06.2021 16:04

 

Američtí námořníci na palubě torpédoborce USS Omaha viděli kulovité UFO, které zmizelo u San Diega v moři. Objekt byl nafilmován z paluby křižníku v červenci 2019 a nyní se záznam dostal na veřejnost, napsal list The Daily Mail.

Na videu je slyšet, jak dva členové posádky po letu nad mořem a sestupu objektu komentují, že zmizel v moři. Video zveřejnil v pátek Jeremy Corbell na webu Mystery Wire. Ve stejný den pilot amerického námořnictva ve výslužbě vypověděl, že on a jeho kolegové vídali UFO u pobřeží Virginie tak pravidelně, až si zvykli na jejich přítomnost.

Objekty označil bývalý poručík námořnictva Ryan Graves, který létal na stroji F/A-18 Hornet, v zatím neuveřejněném rozhovoru pro stanici CBS za UAP (Unidentified Airial Phenomena - neidentifikovaný vzdušný jev) jak se nyní UFO korektněji označují.

Jev pozorovali letci nad mořem jihovýchodně od Virginia Beach od počátku roku 2015 skoro každý den po dva roky. Ve stejné době bylo podobné setkání s UAP zaznamenáno i u pobřeží u floridského Jacksonvillu.

Graves uvedl, že piloti, kteří UAP viděli, spekulovali, že to mohla být tajná americká technika, nepřátelská špionážní platforma a i něco úplně jiného. Zmínil, že objekt rotoval, pohyboval se ve velké výšce a zřejmě měl pohon, to prý ale neví.
„Řekl bych, že s největší pravděpodobností je to program pro sledování hrozeb,“ uvedl Graves, ale nevyloučil ani možnost, že jde o tajnou ruskou nebo čínskou technologii.

Už v dubnu americké ministerstvo obrany potvrdilo, že záběry UAP, pořízené v roce 2019, které se objevovaly na záhadologických webech, jsou pravé. Zachycovaly blikající trojúhelníkový objekt, který se pohyboval v mracích. Mluvčí ministerstva obrany Sue Goughová dodala, že byly pořízené i záběry dalších objektů, z nichž jeden měl tvar žaludu, další byl kulovitý a jeden připomínal neztuženou vzducholoď. Zmínila, že kvůli bezpečnosti nebude Pentagon zveřejňovat detaily. Dodala, že záběry zkoumá oddělení pro neidentifikované vzdušné jevy zřízené v srpnu.