Pět věků lidstva - mayské epochy

28.04.2014 23:30

Epocha 1 - VODA

Kdysi dávno žili na Zemi lidé. Živili se kukuřicí a vyrostli tak, že z nich byli obři. Ale ani tito obři nebyli dost velcí, aby udrželi hlavu nad vodou, když přišla velká potopa. Ta pohltila Slunce a po 4008 letech tak skončil první věk Země. Skoro všichni obři na Zemi se utopili a proměnili se v ryby. Ale dva lidé přece jen vylezli na strom a přežili. Jmenovali se Nene a Tata a z nich znovu vzešlo lidské plemeno - nastal druhý věk

 

Epocha 2 - VZDUCH

Ale po 4010 letech se přihnal mocný vítr a sfoukl Slunce. Vítr byl tak silný, že se lidé museli chytat stromů rukama, nohama a dokonce i ocasem, který jim kvůli tomu narostl. Všichni se proměnili v opice. I tentokrát dva lidé přežili, protože se schovali v jeskyni. A z nich znovu povstalo lidské plemeno - to obývalo svět třetího věku.

 

Epocha 3 - OHEŇ

Ale po 4 081 letech vzplál veliký oheň, který sežehl celou Zemi. Několik lidí samozřejmě přežilo a z nich vzešlo čtvrté lidské pokolení.

 

Epocha 4 - ZEMĚ (DÉŠŤ LÁVY)

Čtvrtá epocha je představována Tlalokem, bohem deště a nebeského ohně. V této epoše bylo vše zničeno deštěm ohně a lávou a lidé byli proměněni v ptáky, aby přežili katastrofu. Z nich povstal současný, pátý, věk lidstva.

 

Epocha 5 - ZEMĚTŘESENÍ

Podle mayské chronologie začal současný věk 11.srpna roku 3114 před Kristem a skončit má 22.prosince 2012. V té době Země, jak ji známe, bude zničena katastrofickými zemětřeseními.